Natura

 

Patrząc na skład, obecnie dostępnych kosmetyków, zastanawiam się jak radzili sobie ludzie kilkaset lub nawet kilka tysięcy lat temu. Dzisiaj kosmetyki produkowane są z różnych sztucznie wytworzonych substancji, które kiedyś nie były w ogóle dostępne.

7855053524_3a542054ba_z

Czy ludzie tworzyli kosmetyki z brzozy? Czy z innych drzew? Już w starożytności w powszechnym użyciu były olejki do włosów. Zadaje sobie pytanie z czego one, wówczas były wytwarzane? Być może z produktów pochodzenia zwierzęcego.

Moja ciekawość prowadzi mnie od ciekawych rozważań na ten temat. Zastanawiam się czy kobiety byłyby gotowe używać, takich rzeczy jak kosmetyki ze śluzu ślimaka? Jestem niemalże pewny, że tak. Jeśli coś ma pomóc w poprawie, czy zachowaniu urody to większość przedstawicielek płci pięknej będzie gotowa zaryzykować. Na szczęście produkty wytwarzane naturalnie mają taką zaletę, że w większości wypadków nie są trujące, a proces ich tworzenia pozwala ograniczyć ewentualne skutki uboczne do minimum.

Nie potrzebują również testów na zwierzętach, a taki zarzut często pada pod adresem sztucznie wytworzonych produktów. Powszechna dostępność materiałów pozwala wysnuć wniosek, że kosmetyki takie będą tańsze od swoich chemicznie stworzonych substytutów.

Gabrysia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *