Prosta pielęgnacja włosów kluczem do sukcesu

Odpowiednia pielęgnacja włosów może przysporzyć wielu kobietom problemów. Mnogość produktów oferowanych na rynku jest przytłaczająca – odżywki do włosów rzadkich, farbowanych, krótkich, ciemnych jasnych i wiele innych.

16256421747_fe3dfcf601_b

Tymczasem można zdecydować się na prostą pielęgnację i stosować domowe sposoby takie jak olejowanie czy maseczka z jajka. Olejowanie polega na wmasowaniu niewielkiej ilości oleju we włosy i spłukaniu jej po godzinie, dwóch lub całej nocy w zależności od efektu, który chcemy osiągnąć. Następnie należy dokładnie umyć skalp i włosy szamponem. Do olejowania możemy użyć oleju kokosowego, oliwy z oliwek lub lnianego – zwykłych olejów z naszej kuchni.
Z produktów drogeryjnych natomiast możemy zaopatrzyć się w jedwab do włosów. Dostępny zazwyczaj w małych buteleczkach, jest tani i wydajny. Wystarczy wmasować niewielką ilość jedwabiu w umyte, wilgotne włosy i możemy je bez problemu rozczesać. Jedwab wzmacnia też końcówki, a całe włosy stają się gładkie i lśniące.
Przydatne są także specjalistyczne olejki do włosów np. olejek arganowy. Są zazwyczaj nieco droższe niż jedwab do włosów, ale konkretny olejek możemy dopasować do rodzaju naszych włosów. Wiele olejków producenci opisują jako lekkie, nieobciążające włosów. Jest to zaleta zwłaszcza dla tych kobiet, które borykają się z problemem przetłuszczającej się skóry głowy.

Gabrysia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *